Tanıtım

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
ARTOVA MESLEK YÜKSEKOKULU

Artova Meslek Yüksekokulu, eğitim öğretim hayatına altı program ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Bu programlar; Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı, Maliye Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı, Laborant ve Veteriner Sağlık Programı ile Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programıdır.

Artova Meslek Yüksekokulu yeni binasına geçmesi ile birlikte mevcut derslik sayıları, laboratuvarlar, konferans salonu ve toplantı salonları göz önünde bulundurulduğunda teorik ve uygulamaya yönelik çalışmalar yapılmasına uygun koşullara sahiptir.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Artova Meslek Yüksekokulu yeni binası içerisinde 2016-2017 eğitim yılında hizmete açılan yurtlar öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 3200 m2’lik alan üzerine kurulu olan yurt binası 3 kattan oluşmaktadır. A ve B Blok şeklinde yapılanan yurtlarda kız ve erkek öğrenciler ayrı girişleri kullanmaktadırlar. Her blokta 84 oda bulunmaktadır. Her bir oda 14 m2’lik bir alana sahip olmakla beraber 2 kişi kalacak şekilde tasarlanmıştır ve her blok toplamda 168 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Öğrencilerin faydalanabileceği sosyal imkânların başında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan Artova Spor Salonu, Artova Meslek Yüksekokulu yeni binası ve yurtlarının hemen yanındadır. Toplam alanı 3258 metrekare, salon alanı 1146 metrekare olan spor salonu voleybol-basketbol ve hentbol oyun kurallarına uygun olup 2 adet soyunma odası, 1 adet hakem odası, 2 adet personel odası ve kafeteryadan oluşmaktadır.

Öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla her programın akademik personeli tarafından öğrencilere teknik gezi, sektörel eğitim programları ve sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Üniversite yönetimi tarafından desteklenen ve takip edilen bu tür çalışmalarla öğrenciler deneyimleyerek öğrenmeye teşvik edilmektedir.

Artova Meslek Yüksekokulu bünyesinde Çağrı Merkezi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon ve Laborant ve Veteriner Sağlık Programlarının derslerinin verimli hale getirilebilmesi amacıyla uygulama laboratuvarları kurulmuştur. Program öğrencilerinin aldıkları teorik bilgiyi uygulamaları amaçlanmıştır.



Gaziosmanpaşa Mah. Yeşilyurt Cad. No: 69 Artova / TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.